czwartek, 18 czerwiec 2020

Parlament Europejski nie pójdzie na kompromis w sprawie przyszłości Unii Europejskiej

Parlament Europejski "nie pójdzie na kompromis w sprawie przyszłości Unii Europejskiej. Wzywamy Radę Europejską do zrobienia tego samego i dopasowania deklaracji politycznych do wystarczających środków budżetowych. Musimy pozostawić przyszłemu pokoleniu Europejczyków odporną UE, dobrze prosperującą i nie pozostawiając nikogo w tyle" – piszą w  liście do przywódców UE przed posiedzeniem Rady Europejskiej w dniu 19 czerwca wszyscy szefowie grup politycznych w Parlamencie Europejskim. Poza grupą Konserwatystów, do której należy PiS.

Czytaj więcej...

Turcja nadal blokuje NATO-wski plan obrony Polski

Mimo że porozumienie między prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem a przywódcami Sojuszu Północnoatlantyckiego zostało osiągnięte w ubiegłym roku w Londynie, Turcja nadal blokuje plan obrony NATO, który obejmuje Polskę i państwa bałtyckie - powiedziało anonimowo agencji Reuters kilku natowskich dyplomatów sojuszniczych.

  • Opublikowane w dziale Europa
Czytaj więcej...

Indyjsko-nepalska "wojna o mapy"

Parlament Nepalu w czwartek jednogłośnie poparł zmiany w mapie politycznej kraju, tak aby objąć nimi obszary sporne z Indiami. Zgromadzenie Narodowe, 59-osobowa izba wyższa parlamentu Nepalu, jednogłośnie uchwaliła ustawę określającą nowe granice kraju Himalajów - donosi dziennik Kathmandu Post.

  • Opublikowane w dziale Świat
Czytaj więcej...

Blisko 80 mln ludzi na świecie to uchodźcy i przesiedleńcy

Liczba osób uciekających lub wysiedlonych na całym świecie osiągnęła w ubiegłym roku nowy poziom. Jeden procent ludzkości - 79,5 miliona ludzi - pada ofiarą wysiedleń - wynika z raportu opublikowanego w czwartek przez Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców (UNHCR). To prawie 10 milionów więcej niż w roku poprzednim.

  • Opublikowane w dziale Świat
Czytaj więcej...
Subscribe to this RSS feed

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie