Greta Thunberg w Parlamencie Europejskim krytykuje projekt prawa o klimacie

Greta Thunberg w Parlamencie Europejskim krytykuje projekt prawa o klimacie

Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg w dyskusji z posłami z Komisji Ochrony Środowiska Parlamentu Europejskiego uznała plany Unii Europejskiej na rozwiązanie kryzysu klimatycznego za niewystarczające.

Aktywistka na rzecz klimatu odwiedziła Parlament, aby omówić prawo o klimacie, nad którym obecnie pracuje UE, które ma na celu zobowiązanie Unii do osiągnięcia neutralności emisyjnej do 2050 roku.

Zwracając się do posłów, Greta Thunberg skrytykowała projekt jako niewystarczający: „UE musi być liderem. To wasz moralny obowiązek i macie wyjątkową ekonomiczną i polityczną okazję, aby stać się prawdziwym liderem w kwestiach klimatycznych. To wy sami oświadczyliście, że jesteśmy w stanie kryzysu klimatycznego i środowiskowego. Powiedzieliście, że to zagrożenie egzystencjalne. Teraz musicie udowodnić, że mówiliście poważnie.”

Według Grety Thunberg, konieczne jest podążanie „ścieżką opartą na nauce”. „Wszystko inne to kapitulacja” powiedziała. „To prawo klimatyczne to kapitulacja, ponieważ natura się nie targuje i nie można iść na układ z fizyką”.

Przedstawiając Gretę Thunberg, Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska Pascal Canfin powiedział: „Każdy ma swoją rolę do odegrania. Jestem głęboko przekonany, że to, czego potrzebujemy, to energia naszej młodzieży. Żadne społeczeństwo nie ulegnie transformacji i nie będzie w stanie odpowiedzieć na wyzwania klimatyczne, przed którymi stoimy, jeśli nie przyjmiemy energii pochodzącej od naszych młodych ludzi. A Ty jesteś jej przykładem.”

Ostatnio edytowane środa, 04 marzec 2020 16:30
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie