Miller: W Wielkiej Brytanii nadal pierwszeństwo będzie miało prawo Unii Europejskiej

Miller: W Wielkiej Brytanii nadal pierwszeństwo będzie miało prawo Unii Europejskiej

Wyjście Wielkiej Brytanii to niewątpliwie smutna chwila dla wszystkich zwolenników integracji. Jednak czasem trzeba zrobić jeden krok w tył, żeby znowu pójść naprzód - powiedział europoseł Leszek Miller podczas swojego wystąpienia w Parlamencie Europejskim.

Były premier Leszek Miller głosował za umową o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE ponieważ, jak powiedział, "zapewnia ona, w okresie jej obowiązywania, stosowanie w Wielkiej Brytanii pierwszeństwa prawa Unii Europejskiej, w tym orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości".

Jest to moim zdaniem czytelny przekaz - mówił dalej Leszek Miller - jak w poszanowaniu zaciągniętych zobowiązań traktatowych oraz obowiązku lojalnej współpracy powinny zachowywać się wszystkie państwa członkowskie, a nie tylko państwo opuszczające Unię, lecz tym bardziej te kraje, które cały czas Unię Europejską tworzą - dodał.

Europoseł Socjalistów i Demokratów także w swoim wpisie na Twitterze podkreślił, że "Przyjęta przez PE umowa o wyjściu Wlk. Brytanii z UE skutkuje takim samym stanem prawnym jak gdyby Zjednoczone Królestwo pozostało w Unii. Przepisy umowy będą mieć pierwszeństwo przed prawem brytyjskim. Dotyczy to także postępowań przed sądami i urzędami brytyjskimi."

Ostatnio edytowane czwartek, 30 styczeń 2020 16:38
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie