Parlament Europejski chce obowiązkowego systemu rejestracji psów i kotów

Parlament Europejski zdecydowaną większością głosów 607 za przy 3 przeciw i 19 wstrzymujących się przyjął w środę 12 lutego niewiążącą rezolucję, w której domaga się podjęcia działań przeciwko nielegalnemu handlowi zwierzętami domowymi, który powoduje cierpienie zwierząt, rozprzestrzenianie się chorób i generuje wysokie dochody dla międzynarodowej przestępczości zorganizowanej. 

Czytaj więcej...

Leszek Miller podsumowuje sesję plenarną Parlamentu Europejskiego

W Strasburgu odbyły się dwie ważne debaty na temat Polski. Pierwsza została przeprowadzona na wniosek naszej grupy politycznej (Socjaliści i Demokraci) i dotyczyła przestrzegania praworządności. Szczególnym powodem jej przeprowadzenia jest kolejna próba zamachu na niezależność wymiaru sprawiedliwości i niezawisłość sędziowską - powiedział europoseł Leszek Miller w podsumowaniu ostatniej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

  • Opublikowane w dziale Europarlament
Czytaj więcej...

Biczowanie polskiej reformy sądownictwa w Parlamencie Europejskim

Zdecydowana większość europosłów nie zostawiła suchej nitki na reformie polskiego sądownictwa. Debatę zdominowała wojna polsko-polska. Europosłowie z innych krajów, poza europosłem brytyjskim, który zachęcał PiS do Polexit-u, zwracali uwagę, że już najwyższy czas na zdecydowane działania wobec Polski. Wielokrotnie pojawiały się głosy żądające, aby wypłaty środków unijnych powiązać z przestrzeganiem praworządności. 

  • Opublikowane w dziale Europarlament
Czytaj więcej...

Debata w PE. Miller przypomina, że 30 lat temu ZSRR potępił Pakt Ribbentrop-Mołotow

Najnowsze doniesienia z Moskwy że obozy koncentracyjne budowano w Polsce, bo tu był sprzyjający do tego "klimat", są skandaliczne - powiedział europoseł Leszek Miller podczas debaty w Strasburgu. Były polski premier zwrócił uwagę na fakt, że powstawały one na polskim terytorium dlatego, że to w Polsce zamieszkiwała największa społeczność żydowska.

  • Opublikowane w dziale Europarlament
Czytaj więcej...
Subscribe to this RSS feed

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie