Starcia na granicy turecko-greckiej. Ostrzeliwują się gazem łzawiącym

Starcia na granicy turecko-greckiej. Ostrzeliwują się gazem łzawiącym
W piątek ponownie wybuchły starcia na granicy grecko-tureckiej.Grecka policja użyła rano 6 marca gazu łzawiącego i armatki wodnej, aby powstrzymać migrantów próbujących przekroczyć granicę lądową. W odpowiedzi turecka policja oraz migranci wystrzeliwali gazu łzawiący w kierunku terytorium Grecji.
 
Poniżej zamieszczamy twitta z filmem, podobno z dzisiejszych zajść na granicy turecko-greckiej. W materiale widać, jak migranci przygotowują się i wystrzeliwują ładunki z gazem łzawiącym.
 
Tysiące uchodźców dotarło już do wschodniej granicy Turcji w nadziei, że uda im się dotrzeć do Grecji, a w końcu do innych krajów Europy Zachodniej. Co ciekawe szturmują jedynie grecki odcinek granicy z Turcją i nie podejmują prób jej przekroczenia kilkanaście kilometrów dalej na odcinku bułgarskim.
 
Przypomnijmy, że Grecja ogłosiła zamknięcie swojej granicy, gdy prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział, że jego kraj nie będzie już służył jako "strażnik Europy" po atakach sił rządowych wspieranych przez Rosję w Syrii, w których w ubiegłym tygodniu zginęło 33 tureckich żołnierzy.
 
Decyzja Erdogana zaalarmowała rządy w Europie, a UE nalega, by Turcja zatrzymała uchodźców i innych migrantów, ponieważ Bruksela wydaje miliardy euro w ramach porozumienia zawartego z Turcją z 2016 roku. W Turcji przebywa ponad 3,5 miliona Syryjczyków, którzy uciekli przed wojną domową w swoim kraju.
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie