Ponad 100 mln euro na "zielone projekty" w dziewięciu krajach UE

Komisja Europejska ogłosiła dzisiaj (17 lutego), że przeznaczy 101,2 mln euro na inwestycję w najnowsze projekty w ramach programu działań na rzecz środowiska i klimatu (LIFE). Finansowanie pozwoli wesprzeć dziesięć dużych projektów w dziedzinie środowiska i klimatu. Projekty te przyczynią się do rozwoju gospodarki zrównoważonej i neutralności klimatycznej w Europie. Zostaną one zrealizowane w dziewięciu państwach członkowskich: na Cyprze, w Estonii, Francji, Grecji, Irlandii, na Łotwie, na Słowacji, w Czechach i w Hiszpanii.

  • Opublikowane w dziale Europa
Czytaj więcej...

Sensacyjny wynik wyborów parlamentarnych w Irlandii

Prawdopodobnym zwycięzcą dzisiejszych wyborów w Irlandii zostanie partia Sinn Féin, która spróbuje stworzyć koalicję rządową. Ta lewicowa, związana z Irlandzką Armią Republikańską, formacja zdobyła według sondaży ok. 25 procent głosów i wynik ten całkowicie zmienia funkcjonujący od blisko 100 lat dwupartyjny system w Irlandii.
  • Opublikowane w dziale Europa
Czytaj więcej...

Holenderska organizacja chce podatkiem od mięsa walczyć ze zmianami klimatu

W minionym tygodniu holenderska organizacja pozarządowa True Animal Protein Price Coalition (TAPP Coalition) przedstawiła Parlamentowi Europejskiemu propozycję wprowadzenia  podatku w wysokości 0,42 euro za kilogram wołowiny i cielęciny, aby zrekompensować koszty dla środowiska związane z hodowlą bydła przeznaczonego do spożycia. Wniosek obejmuje również podatek od wieprzowiny w wysokości 0,32 EUR/kg i kurczaków w wysokości 0,15 EUR/kg.
 
  • Opublikowane w dziale Europa
Czytaj więcej...
Subscribe to this RSS feed

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie