Gigantyczny wzrost bezrobocia w Austrii

Bezrobocie w Austrii wzrosło o 66% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Z 7,4% w marcu 2019 do poziomu 12,2% obecnie. Jest to najwyższy poziom bezrobocia w tym kraju od 1946 roku, czyli od czasu kiedy rozpoczęto jego pomiary. 
 
  • Opublikowane w dziale Europa
Czytaj więcej...

Tydzień temu oprowadzał Putina po szpitalu. Dziś ma koronawirusa

Rosyjskie stacje telewizyjne Rosija24 oraz NTV, a za nimi pozostałe media w tym kraju, informują, że szef głównego moskiewskiego szpitala koronawirusowego Komunarka, Denis Protsenko, zakażony jest COVID-19. Tydzień temu po szpitalu oprowadzał on, bez żadnych środków ochrony osobistej, prezydenta Rosji Władymira Putina.

  • Opublikowane w dziale Europa
Czytaj więcej...

Koronawirus. Austria będzie testować 15 tysięcy osób dziennie

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz powiedział, że w najbliższych dniach Austria znacznie rozszerzy zakres testów na obecność koronawirusa, aby zlokalizować i odizolować zakażonych ludzi oraz uniknąć przeciążenia swojego systemu opieki zdrowotnej, który zaczyna przypominać włoski. Dziennie ma być testowanych 15 000 osób.

  • Opublikowane w dziale Europa
Czytaj więcej...

Miliony masek z Chin trafia do Europy, ale jak na razie nie do Polski

Wicepremier minister aktywów państwowych Jacek Sasin pytany na antenie TVP1, czy w Polsce nie zabraknie maseczek ochronnych, odpowiedział, że są one sprowadzane z zagranicy. Ściągamy z zagranicy ten towar, zewsząd, skąd tylko można - dodał. Z zewsząd nie bardzo się da, bowiem ponad połowa produkcji odbywa się w Chinach. 
 
  • Opublikowane w dziale Europa
Czytaj więcej...

Wróciła z Ischgl z koronawirusem! Polska lekceważy miejsce, z którego wirus zaraził 1/3 Skandynawii

Jestem zakażona koronawirusem i nikt w Głogowie nie reaguje! - mówi 28-letnia Anna, która kilka dni temu wróciła z miasteczka Ischgl w Austrii, gdzie pracowała w jednym z barów w tej narciarskiej, alpejskiej miejscowości. Pozytywny test potwierdził telefonicznie austriacki lekarz, a gdy to zaraz zgłosiłam telefonicznie do głogowskiego sanepidu, to kazali mi dostarczyć dowód na to, że faktycznie jestem zakażona. Żałuję, że wróciłam do Polski – mówi portalowi glogow.naszemiasto.pl 

  • Opublikowane w dziale Europa
Czytaj więcej...
Subscribe to this RSS feed

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie