środa, 13 maj 2020

Komisja Europejska za stopniowym "odmrażaniem" turystyki

Komisja Europejska przedstawiła, w środę, 13 maja pakiet wytycznych i zaleceń, które mają pomóc państwom członkowskim w stopniowym znoszeniu ograniczeń w podróżowaniu i umożliwić przedsiębiorstwom turystycznym rozpoczęcie działalności po miesiącach blokady, przy jednoczesnym zachowaniu niezbędnych środków ostrożności w zakresie ochrony zdrowia.

  • Opublikowane w dziale Europa
Czytaj więcej...

Socjaliści i Demokraci chcą Europejskiej Unii Zdrowia

Grupa Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim wzywa do pilnego utworzenia Europejskiej Unii Zdrowia. W ocenie europejskiej lewicy pandemia COVID-19 pokazała, jak niewiele mogą zrobić same państwa członkowskie, by walczyć z tym groźnym zjawiskiem. W tej sprawie frakcja S&D skierowała pismo do przewodniczących Komisji Europejskiej, Rady Europejskiej i chorwackiej prezydencji.
Czytaj więcej...

Prawdziwa „Piątka Kaczyńskiego” czyli 5 lekcji niegospodarności. Lekcja 1: Shame of Poland

Wydaje się, że przejmując władzę po raz drugi, Kaczyński próbował uniknąć działań, jakie z perspektywy czasu uważał za błędy. Wprawił więc w ruch słynną „pisowską miotłę”, która zmiatając zapamiętale kolejne nazwiska z ministerstw, instytucji, państwowych spółek, agencji czy urzędów obejmowała swoim zasięgiem coraz szersze kręgi. Zmiana, która zgodnie z hasłem PiS miała być „dobra” nierzadko okazywała się tragiczna w skutkach.

  • Opublikowane w dziale Polska
Czytaj więcej...
Subscribe to this RSS feed

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie