sobota, 07 marzec 2020

Współpracownik prezydenta USA werbował byłych szpiegów, aby inwigilowali przeciwników Trumpa

Erik Prince, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa ściśle związany z administracją Donalda Trumpa, rekrutował byłych amerykańskich i brytyjskich szpiegów do tajnych operacji wywiadowczych, których celem była infiltracja kampanii politycznych Partii Demokratycznej do Kongresu USA, inwigilacja związków zawodowych oraz organizacji uważanych za wrogie prezydentowi USA - donosi The New York Times.
 
  • Opublikowane w dziale Świat
Czytaj więcej...

Panika z powodu koronawirusa. Australijczycy toczą bitwy o papier toaletowy

Od kilku dni w Australii toczy się prawdziwa wojna. W sklepach całego kraju odbywa się regularne polowanie na papier toaletowy. Każdego dnia australijskie media donoszą o kolejnych walkach wręcz, które są prowadzone między sklepowymi półkami. Wszystko przez panikę, która powoduje epidemia koronawirusa i przez jedne niefortunny wpis wirusologa.

W tej chwili w Australii są odnotowane 63 przypadki zachorowań spowodowanych koronawirusem, z czego 2 osoby zmarły. 

W ubiegłym tygodniu australijski premier Scott Morrison ostrzegł, że istnieją "wszelkie przesłanki", że świat wkrótce wejdzie w "fazę pandemii wirusa". A jak wyjaśniła Australijska Akademia Nauk, oznacza to, że wkrótce może dojść do "trwałego przeniesienia choroby w społecznościach na całym świecie". 

Media w Australii informowały, że w praktyce w ciągu najbliższych tygodni może nastąpić gwałtowny wzrost liczby przypadków wirusa w Australii. Aby przygotować się na pandemię, Australijczycy zostali poinformowani o konieczności praktykowania higieny i zalecono im, aby upewnili się, że mają wystarczająco dużo jedzenia i leków, aby wytrzymać co najmniej dwa tygodnie.
 
Ian Mackay, wirusolog z University of Queensland, w swoim wpisie na blogu zasugerował, aby zaopatrzyć się w niezbędne środki, takie jak leki na receptę, papier toaletowy, chusteczki i żywność w puszkach. Do tego doszły informacje, że 40 procent rynku papieru toaletowego w Australii, to papier sprowadzany z Chin, a jak wiadomo z chińską produkcją może być w najbliższym czasie różnie. To wystarczyło, aby dziesiątki tysięcy Australijczyków wyruszyło do sklepów i marketów w poszukiwaniu papieru toaletowego. 
 
Poniżej film z bitwy jaka rozegrała się wczoraj w supermarkecie Woolworths w Chullora pod Sydney.

  • Opublikowane w dziale Świat
Czytaj więcej...

Walka o tron. W Arabii Saudyjskiej aresztowano brata króla

Arabia Saudyjska zatrzymała kilku książąt saudyjskich, w tym księcia Ahmeda bin Abdulaziza, młodszego brata króla Salmana, i księcia Mohammeda bin Nayefa, bratanka króla, za rzekome planowanie zamachu stanu. W ten sposób umocniono władzę syna króla, księcia Mohammeda bin Salmana, bo usunięto z walki o tron jego najgroźniejszych rywali.
  • Opublikowane w dziale Świat
Czytaj więcej...
Subscribe to this RSS feed

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie