Erdogan zgadza się na inwazję Rosji na Polskę!

Erdogan zgadza się na inwazję Rosji na Polskę!

Prezydent Polski Andrzej Duda już w Londynie twierdził, że rozmawiał z prezydentem Turcji Recepem Erdoganem przed szczytem i z pewnością wypracują kompromisowe rozwiązanie. Problem polega na tym, że Turcja nie oczekuje żadnych kompromisów. I Erdogan nawet nie zamierza w tej sprawie rozmawiać z polskim prezydentem.

Politycy tureccy mówią wprost: jeśli nie uznacie ugrupowań kurdyjskich w Syrii za terrorystów, my nie wyrazimy zgody na plan obrony Polski i krajów bałtyckich w przypadku inwazji Rosji.

Według informacji tureckiej telewizji TRT Recep Erdogan, pomimo inicjatywy Andrzeja Dudy, który chciał problem omówić najpierw w gronie państw bezpośrednio zainteresowanych, czyli Turcji. Polski i państw bałtyckich, stwierdził, że na takim spotkaniu jego stanowisko będzie takie jak dotychczas. Znaczy to tyle, że zablokuje możliwość stworzenia planów obrony Polski na wypadek rosyjskiej agresji.

Prezydent Francji Emanuel Macron podczas spotkania z prezydentem USA Donaldem Trumpem wprost oskarżył Turcję o współpracę z Państwem Islamskim. Według notatki amerykańskich służb dyplomatycznych miał powiedzieć: "Kiedy patrzy się na Turcję, to oni walczą przeciwko tym, którzy walczą z nami ramię w ramię przeciwko Państwu Islamskiemu. I czasami współpracują z siłami Państwa Islamskiego. To jest strategiczny problem. Mamy dyskusję za co płacimy, ale nie dyskutujemy na temat tej sytuacji. Nie jesteśmy poważni wobec naszych żołnierzy i naszych narodów. 

 

Ostatnio edytowane środa, 04 grudzień 2019 09:33
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie