Clinton: Wielka Brytania zmierza w kierunku autorytaryzmu i faszyzmu

Clinton: Wielka Brytania zmierza w kierunku autorytaryzmu i faszyzmu
Wielka Brytania zmierza w kierunku autorytaryzmu i faszyzmu - takie słowa padły z ust byłej sekretarz stanu Hillary Clinton podczas przemówienia w Kings College w Londynie.
W obliczu rosnącej liczby nadużyć w Internecie i w świecie rzeczywistym, rozumiem niechęć brytyjskich kobiet do kandydowania w wyborach do Parlamentu.  To pokazuje jak toksyczna stała się brytyjska polityka - mówiła Clinton.

"Jeśli ludzie są zastraszani do tego stopnia, że nie mogą ubiegać się o urząd w systemie demokratycznym, to jest droga do autorytaryzmu, to jest droga do faszyzmu - stwierdziła była kandydatka Demokratów na urząd Prezydenta USA.  
 
Stacja Euronews przypomniała w tym kontekście słowa 47-letniej Nicky Morgan, która w tym miesiącu zrezygnowała z funkcji sekretarza ds. kultury i prowadziła kampanię na rzecz pozostania w Unii Europejskiej. Na łamach "Times of London" Morgan powiedziała: "Rano przeglądasz swoje e-maile i widzisz potok wiadomości od ludzi, którzy mówią, że chcieliby cię widzieć martwą".

Wielka Brytania przygotowuje się do wyborów parlamentarnych 12 grudnia, trzecich w ciągu niecałych pięciu lat, ponieważ rząd pod przywództwem konserwatystów desperacko poszukuje rozwiązania kryzysu wokół Brexit-u, który sparaliżował brytyjskie życie polityczne. 


 
 
Ostatnio edytowane czwartek, 14 listopad 2019 13:49
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie